Wycena

Cennik

Pewnie Cię zaskoczę, ale nie znajdziesz tu konkretnych stawek, za jakie wykonuję redakcję i korektę, ponieważ każde zlecenie wyceniam indywidualnie. Dlaczego? Bo tekst tekstowi nierówny. Jeden e-book może mieć 25 tys. zzs., a drugi 200 tys. zzs. Inaczej redaguje się książkę kucharską, inaczej kryminał, a inaczej bajkę dla dzieci. Czasem termin ma być „na wczoraj”, a innym razem na „nie pali się”. Czasem treść jest napisana rewelacyjnie i zmiany są kosmetyczne, a czasami… nie 😉 Ważną informacją jest natomiast to, że rozliczam się za stronę znormalizowaną, czyli 1800 zzs. do 200 tys. zzs., a od 200 tys. zzs. za arkusz wydawniczy, czyli 40 000 zzs.

W jaki więc sposób przygotowuję wycenę? Na podstawie rozmowy i próbki.

Przede wszystkim pytam o to:

jaki tekst mam poprawiać

(kryminał, książeczkę dla dzieci, tekst na stronę internetową)

czy będzie to czytanie przed składem, czy po nim

jaki mam deadline

Następnie proszę o podesłanie mi na maila FRAGMENTU TEKSTU o objętości 2500–3000 zzs., abym mogła wykonać próbkę.

Taka próbka jest DARMOWA, nie musisz za nią płacić. Pozwala mi ona ustalić, ile pracy będzie mnie czekało nad tekstem, w jakim stylu jest on napisany. Z kolei Ty masz okazję zobaczyć, w jaki sposób pracuję, czy nie wpływam za bardzo na Twój styl, czy odpowiada Ci sposób komunikacji ze mną. Dopiero wtedy, po wykonaniu próbki i zdobyciu najważniejszych informacji, przygotowuję wycenę i wysyłam ją do zatwierdzenia.

Jeśli wszystko jest okej, zaczynamy współpracę 🙂

Formy rozliczenia

Zawsze wystawiam faktury. Daj mi znać, czy preferujesz fakturę z VAT-em, czy bez niego – obie opcje są możliwe.

Korekta na abonament

Jeśli piszesz dużo krótkich tekstów (np. postów na SM) lub tworzysz wiele grafik i chcesz, aby były one poprawne językowo, to proponuję Ci ofertę korekty na abonament. Ustalamy stawkę, Ty wysyłasz mi teksty, ja je poprawiam, a następnie wystawiam fakturę zbiorczą raz w miesiącu.

Raty

Jeśli chcesz, abym wykonała dla Ciebie redakcję i korektę, ale wiesz, że nie dasz rady zapłacić za usługę jednorazowo, to rozłożę płatność na dogodne dla nas obojga raty.

Przewiń do góry